Specjalista/ Specjalistka ds. Księgi Głównej i Majątku Trwałego

Data: 6 wrz 2024

Lokalizacja: Waszawa, Mazowieckie, Polska, 02-255

Firma: CEMEX

Specjalista / Specjalistka
ds. Księgi Głównej i Majątku Trwałego

Miejsce pracy: The Park, ul. Krakowiaków 46, Warszawa

Forma współpracy: Umowa o pracę

Twoje zadania na stanowisku:

  • Weryfikacja kompletności i poprawności dokumentów nabycia i przesunięcia środków
    trwałych (OT, MT);
  • Kontrola dokumentów dotyczących likwidacji środków trwałych (LT);
  • Weryfikacja i rozliczanie inwentaryzacji środków trwałych;
  • Nadzór nad rozliczaniem projektów inwestycyjnych;
  • Przygotowywanie tabel amortyzacji dla nowych terenów górniczych;
  • Dokonywanie księgowań związanych z zamknięciem miesiąca / roku;
  • Analiza kont księgi głównej pod kątem prawidłowości;
  • Monitoring zapisów i dokumentów finansowych kasy zapomogowo – pożyczkowej;
  • Wsparcie pracy działu i procesów w spółce zależnej;
  • Współpraca z innymi działami Spółki, zewnętrznym dostawcą usług księgowych oraz audytorami.

Nasze oczekiwania:

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
  • Praktyczna znajomość zasad klasyfikacji, ewidencji środków trwałych;
  • Preferowane wykształcenie wyższe (kierunek: rachunkowość / finanse);
  • Praktyczna znajomość MS Office, w szczególności Excel;
  • Znajomość programu SAP będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • Nastawienie na osiąganie wyznaczonych celów;
  • Samodzielność, inicjatywa i zaangażowanie w powierzone zadania;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole.

To oferujemy:

  • Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu;
  • Możliwość rozwoju, nauki i zdobywania doświadczenia;
  • Rozbudowany pakiet benefitów m.in.,
  •  prywatna opieka medyczna LUX MED dla Ciebie i Twojej rodziny,
  •  karty sportowe FitProfit i możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Klubach Sportowych,
  • ubezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny,
  • dostęp do platformy MyBenefit, która co roku zasilana jest środkami pieniężnymi przez Pracodawcę i na której możesz robić zakupy w preferencyjnych cenach,
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Barbórki,
  • jeżeli jesteś Rodzicem gwarantujemy dodatkowy dzień wolny ekstra w celu sprawowania opieki nad pociechą. Dla świeżo upieczonych Rodziców finansujemy wyprawkę tzw. „becikowe”,
  •  dofinansowanie do okularów,
  •  programy szkoleniowe realizowane online i stacjonarnie,
  • atrakcyjny system nagród: nagrody jubileuszowe, nagrody za osiągnięcia półrocza, nagrody roku,
  • pomoc w trudnej sytuacji w postaci zapomogi finansowej,
  • Pracę w miejscu dbającym o bezpieczeństwo i zdrowie każdego pracownika – BHP to nasz priorytet.

W naszych rekrutacjach stosujemy zasady równości i poszanowania różnorodności. Zatrudniamy Kandydatki/ Kandydatów najlepiej spełniających wymagania na danym stanowisku, bez względu na stopień sprawności, wiek, płeć, pochodzenie lub inne cechy podmiotowe.