Specjalista ds. Rozliczeń Podatkowych i Księgi Głównej

Data: 18 kwi 2024

Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie, Polska, 02-255

Firma: CEMEX

Specjalista / Specjalistka ds. Rozliczeń Podatkowych i Księgi Głównej

Miejsce pracy: Warszawa (The Park, ul. Krakowiaków 46)

Współpraca w formie zatrudnienia na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy

Główne zadania

  • Kalkulacja przede wszystkim podatków lokalnych tj. podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz podatku od środków transportu;
  • Kalkulacja bieżących rozliczeń podatkowych w zakresie podatku CIT, podatku u źródła i podatku akcyzowego;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych w ww. zakresie w ustawowo przewidzianych terminach;
  • Sporządzanie informacji podatkowych CIT-ST, ORD-U, IFT-2R;
  • Przygotowywanie dokumentów dot. rejestracji/wyrejestrowania kas fiskalnych;
  • Przygotowywanie i składanie zgłoszeń aktualizacyjnych do Urzędów Skarbowych;
  • Raportowanie na potrzeby centrali, Zarządu;
  • Bieżące kontakty z organami podatkowymi, w tym przygotowywanie korespondencji;
  • Pozyskiwanie niezbędnych informacji od innych jednostek w organizacji;
  • Współpraca z doradcą podatkowym i audytorami Spółki oraz wsparcie podczas kontroli podatkowych;
  • Wsparcie w zakresie analizy zdarzeń gospodarczych pod kątem właściwej klasyfikacji księgowej;
  • Nadzór nad rozliczaniem projektów inwestycyjnych i przypisywanie budżetów inwestycyjnych;
  • Monitoring punktów kontrolnych usługi zewnętrznej do obsługi księgowej kas zapomogowo – pożyczkowych;
  • Wsparcie procesów w spółce zależnej.

Wymagania formalne

  • Wyższe wykształcenie (preferowane kierunki: Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość),
  • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego, przepisów ustawy o rachunkowości, znajomość MSSF będzie dodatkowym atutem,
  • Doświadczenie w analizach/ raportowaniu/ koordynowaniu projektami,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności Word i Excel,
  • Dobra znajomość programu SAP będzie dodatkowym atutem,
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie komunikatywnym.

Oczekiwania interpersonalne

  • Dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Umiejętność pracy z liczbami;
  • Samodzielne planowanie czasu i organizacji pracy;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole;
  • Umiejętność ustalenia priorytetów oraz inicjatywa w realizacji powierzonych zadań.

Co możesz zyskać pracując w CEMEX?

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • Pracę w ambitnym i twórczym zespole;
  • Szansę na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku;
  • Możliwość rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji;
  • Rozbudowany pakiet benefitów m.in.:
    • prywatna opieka medyczna LuxMed dla Ciebie i Twojej rodziny,
    • karty sportowe Fit Profit i możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Klubach Sportowych,
    • ubezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny,
    • dostęp do platformy My Benefit, która co roku zasilana jest środkami pieniężnymi przez Pracodawcę i na której możesz robić zakupy w preferencyjnych cenach,
    • dodatkowy dzień wolny z okazji Barbórki,
    • jeżeli jesteś Rodzicem gwarantujemy dodatkowy dzień wolny ekstra w celu sprawowania opieki nad pociechą. Dla świeżo upieczonych Rodziców finansujemy wyprawkę tzw. „becikowe” 😊,
    • dofinansowanie do okularów,
    • programy szkoleniowe realizowane online i stacjonarnie,
    • atrakcyjny system nagród- nagrody jubileuszowe, nagrody za osiągnięcia półrocza, nagrody roku,
  • w trudnej sytuacji życiowej, finansowej- pomoc w postaci zapomogi finansowej.